Ухилянти, яким заблокують рахунки, зможуть частково розпоряджатися своїми коштами

Автор: Марченко Любов

Чоловікам, які ухиляються від оновлення своїх військово-облікових даних у ТЦК, блокуватимуть банківські рахунки. Однак, незважаючи на блокування рахунків, ухилянти усе ж зможуть робити внески за кредитами.

Ухилянти, яким заблокують рахунки, зможуть частково розпоряджатися своїми коштами   - today.ua

Таку відповідь дали в службі техпідтримки українських банків.

Як відомо, 9 травня депутати ухвалили закон, яким значно підняли штрафи за ухилення від мобілізації. Так, для фізосіб-ухилянтів, які вчасно не оновлять свої дані в ТЦК, передбачено штраф від 17 до 25 тисяч гривень. Тим, хто цей штраф не заплатить, блокуватимуть банківські рахунки.

У зв'язку з цим у багатьох виникло питання, що буде з платежами за кредитами. Адже якщо ухилянту заблокують рахунок, і він не зможе розпоряджатися своїми коштами, то він ще й у кредитора потрапить у боргову кабалу з величезними відсотками та іншими покараннями.

Популярні зараз

Частині пенсіонерів перерахують пенсію у червні: хто отримає додаткову тисячу гривень

Евакуацію з Вовчанська терміново зупинено: що відбувається в одній із найгарячіших точок війни

Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень

В Україну доставлено один із найкращих у світі комплексів ППО з Німеччини

Ухилянти, яким заблокують рахунки, зможуть частково розпоряджатися своїми коштами

Однак щодо цього ухилянти можуть бути спокійні. Вони зможуть платити за кредитами через спеціальний рахунок, який спеціально буде створено для таких платежів. Те, що такі рахунки будуть, підтвердили в кількох українських банках. Тож, принаймні, хоч одним головним болем у вітчизняних ухилянтів буде менше.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Утім, поки що невідомо, чи буде виконавча служба на прохання ТЦК вилучати одразу весь заробіток у рахунок сплати штрафу, чи вираховуватимуть лише відсотки від заробітку. Адже людині, навіть якщо вона є адмінпорушником, потрібно на якісь кошти існувати. Про це стане відомо згодом, коли закон почнуть втілювати.

Нагадаємо, військовозобов'язаним чоловікам дають два місяці з моменту набуття чинності новим законом про мобілізацію на оновлення своїх даних у ТЦК. Лише після цього до них зможуть застосовувати передбачені законом адмінштрафи.