Столтенберг закликав країни НАТО дати ЗСУ добро на удари по Росії: які ще заяви зробив глава Альянсу

Автор: Марченко Любов

ЗСУ мають отримати від країн, що входять до НАТО, дозвіл на використання поставленої ними зброї для ударів по території Росії. Інакше українським військовим не вдасться домогтися паритету у протистоянні з ворогом.

Столтенберг закликав країни НАТО дати ЗСУ добро на удари по Росії: які ще заяви зробив глава Альянсу - today.ua

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє The Economist.

Столтенберг вважає, що настала пора західним партнерам зняти обмеження і заборони на використання своєї зброї. Особливо тепер, коли бої тривають у Харківській області - у безпосередній близькості до російського кордону. Маючи можливість використовувати далекобійну зброю для ударів по території Росії, ЗСУ могли би знищувати як склади з боєприпасами та логістику противника, так і його живу силу, яка безкарно дислокується під самим українським кордоном.

Через те, що в українських військових цією забороною "зв'язані руки", Росія має на сьогодні, за словами Стотенберга, "асиметричну перевагу" на Харківському фронті.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Зарплата від 24 тис. грн: названо найзатребуваніших працівників в аграрній галузі

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Водночас Генсек НАТО відкинув ідею направлення військових альянсу в Україну. Крім того, він категорично проти того, щоб НАТО-вські засоби ППО, розташовані в країнах альянсу, збивали ракети над Україною.

Столтенберг закликав країни НАТО дати ЗСУ добро на удари по Росії: які ще заяви зробив глава Альянсу

Єнс Столтенберг також висловив свою думку щодо можливості російського стратегічного прориву на харківському напрямку. Він вважає це малоймовірним.

"Вони будуть продовжувати тиснути і продовжувати завойовувати деякі незначні позиції, і вони готові заплатити дуже високу ціну за ці незначні досягнення", - додав він.

Крім того, Столтенберг нагадав європейським союзникам про невиконану обіцянку перед Україною.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Європейські союзники пообіцяли один мільйон артилерійських снарядів. Ми не бачили нічого близького до цього", - висловився топ-чиновник НАТО.

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський зробив заяву про залучення НАТО у війну в Україні. Він сказав, що Україні для перемоги над ворогом важлива будь-яка допомога.