Today.ua

Став відомий максимальний термін тимчасової непридатності, на який військовозобов'язаному можуть дати відстрочку від мобілізації

Військовозобов'язані громадяни, яким було проведено хірургічне втручання, можуть бути визнані тимчасово непридатними. При цьому вони отримують відстрочку від мобілізації на 2 місяці, однак потім її можуть продовжити.

Про те, на який максимальний термін і на яких умовах можна отримати відстрочку від мобілізації, розповів адвокат Олександр Потєшин.

Військовозобов'язані громадяни, яким було зроблено хірургічне втручання, потребують відновлення. Відповідно до закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" їм дається час на таке відновлення і, відповідно, відстрочка від мобілізації.

Спочатку відстрочку надають на 2 місяці. Однак якщо хворий не встиг відновитися за цей період, то її можуть продовжити ще двічі на такий самий строк. Таким чином, максимальна відстрочка, яка дається військовозобов'язаному після хірургічного втручання, становить півроку. Після закінчення 6 місяців, якщо проблеми зі здоров'ям усе ж залишаються, ВЛК має ухвалити остаточне рішення щодо такого військовозобов'язаного: визнати його повністю або обмежено придатним до мобілізації, або взагалі виключити з військового обліку.

При цьому військовозобов'язаний має знати, що рішення про тимчасову непридатність і про відстрочку від мобілізації ухвалює тільки військово-лікарська комісія на підставі висновків лікарів.

"Після оперативного втручання мають бути висновки лікарів про те, що відновлення повинно тривати понад два місяці. Це також має підтвердити військово-лікарська комісія. Просто зібрати документи, прийти з ними в ТЦК і СП, і сказати "дайте мені відстрочку на два місяці", буде недостатньо", - розповів адвокат.

Нагадаємо, депутати вирішують, як відбуватиметься "відкуп" від мобілізації: кому і за скільки можна буде купити бронь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ