Сотням тисяч держслужбовців і правоохоронців не дадуть права на відстрочку від мобілізації

Автор: Марченко Любов

Уже, ймовірно, у квітні Верховна Рада проголосує за новий закон про мобілізацію. Після набуття чинності новим законом багато держслужбовців і правоохоронців, які раніше мали відстрочку від мобілізації, будуть її позбавлені.

Сотням тисяч держслужбовців і правоохоронців не дадуть права на відстрочку від мобілізації - today.ua

Про це розповів військовослужбовець і народний депутат Роман Лозінський в ефірі Radio NV.

За словами нардепа, відстрочку від мобілізації втратять багато держслужбовців і багато представників силових структур, які були зайняті роботою в тилу.

"Дуже багато категорій втратили відстрочки. Зокрема, це частина державних службовців різних рангів, різних структур. Представники сфери правоохоронних органів, таких як ДБР. Ці рішення зараз ухвалені. Це потенційно кілька сотень тисяч людей із розрахунків, які звучали на засіданнях Комітету", - поділився Лозінський.

Популярні зараз

НБУ вирішив вивести з обігу частину грошей: які купюри та монети слід встигнути обміняти

Гетманцев зробив заяву про підвищення мінімальної зарплати в Україні: “Не повинно бути зайвих ілюзій“

Українцям готують економічно обґрунтовані тарифи на електроенергію: що це означає

У Міноборони пояснили, що зміниться після набуття чинності новим законом про мобілізацію

Разом із тим, нардеп зазначив, що це лише рекомендації профільного комітету. Однак момент істини настане тоді, коли Рада голосуватиме всі схвалені поправки у другому читанні. Тоді ще можуть відбутися зміни. Які - заздалегідь не скаже ніхто.

Роман Лозінський також зазначив, що буде знижено пороговий вік для мобілізації. Він становитиме не 27 років, як зараз, а 25.

Сотням тисяч держслужбовців і правоохоронців не дадуть права на відстрочку від мобілізації

Втім, екс-спікер парламенту Дмитро Разумков раніше звернув увагу, що в проєкті закону закладено можливість і більш ранньої мобілізації громадян - практично з 18 років. Річ у тім, що юнаки, які пройдуть базову військову підготовку, вже практично будуть військовозобов'язаними. А отже, їх зможуть призвати і раніше.

Крім того, нардеп Лозінський підкреслив, що профільний комітет не підтримав ідею про фінансове бронювання військовозобов'язаних. Автори ідеї запропонували прив'язати бронювання до податків, які сплачуються із зарплати військовозобов'язаного. За точку відліку пропонували взяти зарплату у 35 тисяч гривень. Таким чином, чоловіки, які отримують менше, незалежно від їхньої значущості для підприємства, могли залишитися "за бортом". Однак у Раді вирішили відмовитися від цієї ідеї.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Не села і сільські території мають воювати, а всі українці і ті, хто в містах мають вищі зарплати. Це не вплине на економіку, ми вже в цьому переконані, були відповідні розрахунки. Тому таке рішення комітет не підтримав - певну межу, з якої в тебе настає бронь від мобілізації за рахунок твоєї заробітної плати. Це рішення було відхилено, і я вважаю, це правильно", - наголосив нардеп.

Нагадаємо, стало відомо, де служитимуть з 1 квітня обмежено придатні чоловіки.