Реєстр "Оберіг", який створено для обліку усіх військовозобов'язаних українців, почав взаємодіяти з двома іншими найбільшими реєстрами - Держприкордонслужби та Державної міграційної служби.
Про це повідомила заступниця глави Міноборони України Катерина Чорногоренко. Така взаємодія реєстрів даватиме практично вичерпні дані про всіх військовозобов'язаних українців, розповіла вона в ефірі телемарафону.
Зараз ТЦК доукомплектовують потрібною технікою, щоб вони могли вільно користуватися даними з цього реєстру, а також взаємодіяти з ним, розповіла чиновниця.
Тепер, маючи "під рукою" таку об'єднану цифрову платформу, співробітники ТЦК зможуть у кілька кліків з'ясувати, де перебуває військовозобов'язаний, чи не перетинав він кордон, чи має він відстрочку від мобілізації і, якщо має, то на якій підставі.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
Крім того, як повідомила Катерина Чорногоренко, готується запуск ще однієї послуги від Міноборони - електронного "Кабінету військовозобов'язаного". Згідно з прогнозами Міноборони, цей кабінет почне працювати через кілька місяців після ухвалення оновленого закону про мобілізацію. Тобто, початок його роботи припаде десь на травень поточного року.
Через особистий електронний кабінет військовозобов'язані українці зможуть отримати потрібну їм виписку з реєстру "Оберіг" або "Сертифікат захисника", що значно спростить їм життя.
Нагадаємо, Рада готує поправку до законопроєкту про мобілізацію, в якій міститиметься норма про постановку пенсіонерів на військовий облік.