Набагато ефективніше ніж Patriot: чому літаки F-16 краще захистять небо над Україною

Автор: Марченко Любов

Літаки F-16, яких так чекають в Україні, будуть набагато ефективніше захищати небо над нашою країною, ніж американські зенітно-ракетні комплекси Patriot. Вся справа - в радіусі дії, який у літаків набагато вищий.

Набагато ефективніше ніж Patriot: чому літаки F-16 краще захистять небо над Україною - today.ua

Про це розповів в ефірі одного з телеканалів авіаційний експерт Анатолій Храпчинський.

Звичайно, комплекс Patriot також уже довів свою ефективність в ураженні повітряних цілей. Однак радіус його дії обмежений стаціонарним наземним положенням зенітно-ракетної установки. Таким чином, він не може одночасно охопити велику ділянку неба. Радіус його дії простягається максимум на 150 кілометрів.

Інша річ - літаки F-16. Завдяки своїй мобільності вони можуть винищити ціль у радіусі 400 кілометрів. Однак ефективно працювати в українському небі F-16 зможуть, на жаль, не скоро.

Популярні зараз

У Києві є житлові масиви, які мобілізація обминає: працівники ТЦК туди не навідуються, - The Guardian

Пенсіонерам нагадали про пільги

В Україні почали модернізувати БТР-60, отримані від Болгарії

Україну хочуть змусити до виплати відсотків за боргами приватним компаніям – по півмільярда доларів на рік

Для повного впровадження F-16 у Повітряні сили ЗСУ знадобиться щонайменше два роки

Не можна просто взяти літаки F-16 і передислокувати їх в Україну. Щоб ефективно їх використовувати, знадобиться колосальна комплексна підготовка. Навчання українських пілотів, яке зараз відбувається за кордоном, - це всього лише одна ланка з цього ланцюга.

Набагато ефективніше ніж Patriot: чому літаки F-16 краще захистять небо над Україною

"Не потрібно забувати, що навчаються як пілоти-курсанти (наприклад, у Великій Британії триває навчання "з нуля"), так і підготовлені пілоти, які проходять перепідготовку на новий тип літака. Йде комплексний підхід: навчаються кілька видів пілотів, навчається технічний персонал, навчаються офіцери бойового управління, які модулюватимуть бойові дії за допомогою цих літаків", - каже експерт.

Крім того, для обслуговування цих літаків знадобиться наземна інфраструктура і добре навчений технічний персонал. Усе це потребує не меншої підготовки, ніж навчання пілотів. А за витратами коштів ці підготовчі роботи набагато дорожчі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тож сподіватися на те, що навчені пілоти вже зараз повернуться в Україну і закриють небо своїми літаками, не виходить. Для цього знадобиться ще чимало часу.

Нагадаємо, глава українського МЗС Дмитро Кулеба каже, що перші навчені льотчики на F-16 почнуть працювати в українському небі вже влітку цього року.