Через місяць ухилянтам почнуть розсилати повістки поштою: у Міноборони розповіли про наслідки

Автор: Марченко Любов

ТЦК будуть розсилати ухилянтам повістки поштою. Поштова розсилка почне діяти з 16 липня. Навіть якщо військовозобов'язаний особисто не отримає повістку, вона вважатиметься виданою йому.

Через місяць ухилянтам почнуть розсилати повістки поштою: у Міноборони розповіли про наслідки - today.ua

Про це розповів в ефірі одного з телеканалів представник Міноборони України Дмитро Лазуткін.

До середини липня у військовозобов'язаних українців є час, щоб відвідати ТЦК та оновити там свої дані добровільно. Для цього їм дається 60 днів, відлік яких стартував з 18 травня - дати набуття чинності нового закону про мобілізацію. Таким чином, після закінчення 60 днів від цієї дати, з 16 липня, ухилянтам почнуть розсилати повістки поштою

При цьому їх надсилатимуть рекомендованим листом. Повістка вважатиметься врученою, якщо військовозобов'язаний розписався в отриманні рекомендованого листа. Однак вона вважатиметься врученою не тільки у цьому випадку, а й у тих випадках, якщо він особисто цього листа не отримає і ніде не розпишеться в його отриманні.

Популярні зараз

Зеленський назвав умову, за якої піде з посади президента України

Міністр оборони Великої Британії зробив заяву щодо ударів по Росії британськими ракетами

У Міноборони висловилися щодо мобілізації українців до 25 років

Нова пошта та Sense Bank тимчасово не працюють: названа причина

Через місяць ухилянтам почнуть розсилати повістки поштою: у Міноборони розповіли про наслідки

Якщо чоловіка не було на місці, і лист із повісткою повернувся, то автоматично проти нього порушують позов про адміністративне правопорушення. Покарання за такою адміністративною статтею - штраф від 17 до 25 тисяч гривень.

"Приходить рекомендований лист, людина або під підпис отримує, або відмовляється знову ж таки під підпис, або він повертається і в такий спосіб знову ж таки вважається, що його було доставлено... Якщо людини не було фізично на місці і вона повертається, то тоді запускається механізм адміністративного правопорушення", - розтлумачив Дмитро Лазуткін.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тобто за будь-якого результату повістка вважатиметься врученою.

Нагадаємо, юристи розповіли про порядок стягнення штрафів з ухилянтів, і чи зможуть конфіскувати їхнє житло в рахунок оплати штрафу.