Буданов розповів про заміну наземних військ безпілотниками: чи можуть вони скоротити мобілізацію

Автор: Марченко Любов

На другому році війни однією з головних ударних сил українського війська стали безпілотники. Україна отримує від союзників і сама виробляє багато модифікацій БПЛА, здатні виконувати різні бойові завдання. Глава ГУР Кирило Буданов висловився про заміну наземних військ безпілотниками і, відповідно, скорочення планів з мобілізації.

Буданов розповів про заміну наземних військ безпілотниками: чи можуть вони скоротити мобілізацію - today.ua

Цю ідею він прокоментував в інтерв'ю CBC News.

Останнім часом чимало військових експертів говорять про те, що війна в Україні дедалі більше набуває рис "зоряних війн", які раніше були прерогативою фантастів. Людина "з рушницею" вже не відіграє такої ролі, як раніше. На перший план виходять технічні засоби озброєння, якими людина лише віддалено керує. Крім того, зараз і в супротивника, і в нас з'являються дрони зі штучним інтелектом і машинним зором, які здатні самі "бачити" ціль і взагалі не потребують людського втручання.

Тому багато експертів кажуть, що сучасна війна потребує дедалі меншої людської участі і незабаром може перерости в битву машин.

Популярні зараз

НБУ вирішив вивести з обігу частину грошей: які купюри та монети слід встигнути обміняти

Гетманцев зробив заяву про підвищення мінімальної зарплати в Україні: “Не повинно бути зайвих ілюзій“

У Міноборони пояснили, що зміниться після набуття чинності новим законом про мобілізацію

Українцям готують економічно обґрунтовані тарифи на електроенергію: що це означає

Крім того, саме Кирилу Буданову та його відомству приписують вдалі атаки дронами стратегічних об'єктів, розташованих глибоко в російському тилу. Кількість таких успішних атак уже перевалила за сотню.

Буданов розповів про заміну наземних військ безпілотниками: чи можуть вони скоротити мобілізацію

Отже, його попросили прокоментувати можливість заміни наземних військ безпілотниками. Така ідея виглядає заманливо, оскільки в цьому разі не довелося б посилати в окопи тисячі людей, прирікаючи багатьох із них на загибель.

Кирило Буданов відповів, що безпілотники, безумовно, є великою підмогою для наземних військ і можуть завдати великої шкоди ворогові. Однак замінити людей, на жаль, вони на сьогодні не в змозі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Безпілотники ніколи не замінять наземні війська. Це лише спосіб їх підтримати... За допомогою безпілотника можна завдати ворогу втрат. Але поки, як у середньовіччі, не прийде солдат і не встановить прапор - нічого не зміниться", - наголосив Буданов.

Нагадаємо, у Раді повідомили, хто отримає відстрочку від мобілізації та призову.