Британія закрила в'їзд для значної частини українських біженців

Автор: Марченко Любов

Українських біженців у Британії стане менше. Британський уряд зупинив дію важливої програми, яка давала більше можливостей для в'їзду українських біженців на територію країни. Йдеться про Програму допомоги сім'ям з України (Ukraine Family Scheme).

Британія закрила в'їзд для значної частини українських біженців - today.ua

Про це стало відомо з повідомлення, що з'явилося на веб-порталі уряду Великої Британії. Як з'ясувалося, програма перестала працювати ще з 15:00 понеділка, 19 лютого.

"Українська сімейна програма закрилася о 15:00 19 лютого 2024 року. Подати заявку на участь у цій програмі більше неможливо", - йдеться e повідомленні.

Ця програма передбачала возз'єднання українських сімей на території Великої Британії. Іншими словами, якщо хтось із членів сім'ї вже легально перебуває в цій країні, то близькі родичі могли до нього приїхати, щоб сім'я могла возз'єднатися. Крім того, ця програма давала українцям право на роботу та навчання у Великій Британії протягом трьох років. Однак з її закриттям прийом заявок для в'їзду біженців у рамках Ukraine Family Scheme закрито.

Популярні зараз

НБУ вирішив вивести з обігу частину грошей: які купюри та монети слід встигнути обміняти

Гетманцев зробив заяву про підвищення мінімальної зарплати в Україні: “Не повинно бути зайвих ілюзій“

У Міноборони пояснили, що зміниться після набуття чинності новим законом про мобілізацію

Українцям готують економічно обґрунтовані тарифи на електроенергію: що це означає

При цьому інша програма "Житло для українців" поки що працює

Ця програма передбачає участь британських громадян у спонсоруванні перебування українців в їхній країні. Вони можуть надавати українцям житло для тимчасового проживання, розраховуючи при цьому на фінансову підтримку британського уряду.

Британія закрила в'їзд для значної частини українських біженців

У рамках цієї програми британці, які надали притулок українським біженцям, отримують від свого уряду щомісячну допомогу в розмірі £350. Якщо ж українці залишилися в них проживати і ще на один рік, то на другий рік господарям підвищують виплату до £500. Однак термін дії цієї програми закінчується 31 березня 2025 року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас, українські біженці, які легально перебувають у Великій Британії, можуть продовжити легальний статус свого перебування в цій країні ще на 18 місяців. Термін дії нової візи закінчиться у вересні 2026 року.

Нагадаємо, у Швеції відкрилося багато робочих місць для українських біженців. Причому є вакансії як для чоловіків, так і для жінок.