Україна звернулася до США та Євросоюзу із проханням розширити програму підготовки наших льотчиків на винищувачах F-16. Потужностей західних центрів недостатньо для того, щоб підготувати потрібну кількість українських пілотів.
Союзники Коаліції авіаційних можливостей пообіцяли поставити Повітряним силам ЗСУ близько сотні літаків F-16. Однак навіть якщо всі винищувачі завтра прибудуть до України, для них немає достатньої кількості навчених пілотів.
"Україна заявляє, що має 30 пілотів, які мають право негайно розпочати навчання в США. Проте, за словами трьох людей, безпосередньо знайомих із запитом, адміністрація Байдена заявила Києву, що в її програмі в Аризоні не вистачає місць для прийому понад 12 пілотних стажистів одночасно", - пише видання Politico.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Американці кажуть, що у черзі на навчання у США є й представники інших країн. Пентагон не може порушувати взяті на себе зобов'язання та надати ці місця більшій кількості українських льотчиків.
Такий стан справ здивував 13 конгресменів, які звернулися з листом до президента Джо Байдена. Ще 21 травня вони заявили, що місця у навчальних центрах насамперед мають віддаватися українцям, які готуються вирушити на війну.
"Навчити 12 пілотів – цього просто недостатньо. Україна – у стані війни, і місця для України мають бути в пріоритеті, у порівнянні з іншими іноземними країнами", – йдеться у зверненні групи конгресменів.
Аналогічна ситуація склалася і в низці європейських країн, де також тренуються наші військові льотчики. Наприклад, у Данії навчання проходять вісім українських пілотів, але наступного року центр, де вони тренуються, буде закрито, оскільки ВПС Данії переходять на винищувачі F-35.
Проблему могло вирішити залучення американських відставних пілотів. Підполковник ВПС США Деніел Хемптон раніше заявляв, що десятки льотчиків в Америці чекають на дозвіл від уряду, щоб вирушити в Україну. Однак у Білому домі це сприймають як чергову "червону лінію".