Столтенберг поговорив з Орбаном: чи зміниться позиція Угорщини щодо надання допомоги Україні

Автор: Корнєєв Ігор

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг провів переговори з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Сторони обговорювали військову допомогу Україні та "особливу позицію" Будапешта у цьому питанні.

Столтенберг поговорив з Орбаном: чи зміниться позиція Угорщини щодо надання допомоги Україні - today.ua

Зустріч відбулася сьогодні, 12 червня, у столиці Угорщини. Сторонам вдалося дійти компромісу. Він полягає в тому, що Угорщина не перешкоджатиме наданню військової допомоги Україні з боку Північноатлантичного альянсу, але сама в цьому не братиме участі.

"Ми могли б кожен раз висловлювати свою позицію, але в нас не вистачає сил, щоб змінити різні думки. Тому ми чітко дали зрозуміти, що не хочемо блокувати в НАТО рішення, які відрізняються від нашого трактування ситуації. Ми наголосили на тому, що всі дії за межами території НАТО, згідно з правилами НАТО, можуть бути лише добровільними", - заявив Віктор Орбан.

Як пише видання Bloomberg, генсек НАТО Єнс Столтенберг дав гарантії Віктору Орбану, що Альянс не вимагатиме від Будапешта участі у наданні військової допомоги Україні. У відповідь прем'єр-міністр Угорщини запевнив, що його країна залишається вірним членом НАТО і нагадав, що 1300 угорських солдатів беруть участь у його операціях.

Популярні зараз

Зеленський назвав умову, за якої піде з посади президента України

Міністр оборони Великої Британії зробив заяву щодо ударів по Росії британськими ракетами

Нова пошта та Sense Bank тимчасово не працюють: названа причина

У Міноборони висловилися щодо мобілізації українців до 25 років

"Я це приймаю", - сказав Столтенберг, коментуючи позицію Віктора Орбана.

Нагадаємо, сьогодні президент Польщі Анджей Дуда заявив, що на саміті НАТО, який пройде у липні в Вашингтоні, союзники у Північноатлантичному альянсі мають запросити Україну приєднатися до нього.

Він зазначив, що розуміє неможливість такого кроку до кінця російсько-української війни, але запрошення України до НАТО, на думку польського президента, буде свідченням курсу військової організації.

Столтенберг поговорив з Орбаном: чи зміниться позиція Угорщини щодо надання допомоги Україні

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Цей процес, на нашу думку, має тривати, тому що це також буде демонстрацією НАТО для Росії, що прагнення України щодо членства в Альянсі чують, розуміють і рухаються до їхньої реалізації", - заявив Анджей Дуда.

Нагадаємо, раніше президент США Джо Байден заявив, що не підтримує приєднання України до НАТО.