Російська армія поповнила список воєнних злочинів, скоєних в Україні. Вони використовували для ударів по Вовчанську заборонену Женевською конвенцією термобаричну зброю.
![Росіяни застосували у Вовчанську термобаричну зброю Росіяни застосували у Вовчанську термобаричну зброю - today.ua](https://today.ua/wp-content/uploads/2024/05/solntsepek-1-768x432.jpg)
Попри те, що Силам оборони України вдалося стабілізувати фронт на півночі Харківської області, росіяни не залишають спроб заволодіти Вовчанськом. Спікер оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин розповів, яка зараз ситуація на даній ділянці фронту.
"Більшу частину міста контролюють українські Сили оборони. Наземні штурми ворог поєднує з авіаційними ударами, щоб досягти успіху. Також по Вовчанську ворог застосовує важкі вогнеметні системи "Сонцепьок". Завдає ударів термобаричними боєприпасами, знищуючи на своєму шляху забудову і цивільну інфраструктуру" - розповів Волошин.
Нагадаємо, термобаричні бомби заборонені для використання на полі бою Женевською конвенцією. Вони суперечать двом фундаментальним принципам ведення війни.
Популярні зараз
Трамп назвав Зеленському причини, з яких Путін розпочав війну з Україною
Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям
Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах
Назар Волошин зазначив, що застосування такої зброї у Вовчанську фіксувалося неодноразово. Фактично, росіяни перейшли до своєї улюбленої тактики штурму міст, який полягає у їх повному знищенні.
Назар Волошин зазначив, що ворог намагався посилити наступ мотострілецькими частинами 44-го армійського корпусу. Проте наші захисники знищують усі підрозділи окупантів.
Російські солдати дістаються позицій на багі, мотоциклах, гольф-карах. Також використовують легкоброньовану техніку.
"Якщо групи дісталися до своєї цілі, то намагаються закріпитися. Якщо не вдалося, то це для них "квиток в один кінець" і вони там залишаються, бо наші військовослужбовці Сил оборони їх знищують", - зазначив Спікер ОСУВ "Хортиця".
Нагадаємо, стало відомо, що росіяни намагаються захопити ще два населені пункти на Донеччині. На тій ділянці лінія фронту не змінювалася з 2015 року.