Росія застосувала у Харківській області нову потужну електронну зброю

Автор: Корнєєв Ігор

Міністр цифрових технологій України Михайло Федоров заявив, що Росія застосувала під Харковом нову потужну електронну зброю. ЇЇ дія була спрямована на те, щоб запобігти нормальній роботі системи Starlink.

Росія застосувала у Харківській області нову потужну електронну зброю - today.ua

Це сталося під час наступу окупантів на півночі Харківської області. Росіяни використовували електронну зброю, з якою ще не стикалися наші захисники.

Як пише видання The New York Times, це призвело до перебоїв у роботі системи Starlink. Нагадаємо, це супутникова система зв'язку, яка дозволяє нашим військовим отримувати високошвидкісний широкосмуговий доступ до Інтернету. Українські підрозділи зокрема використовують її для координації дій на полі бою.

Михайло Федоров заявив, що електронна зброя росіян ґрунтується на більш досконалих технологіях, ніж усе, з чим стикалися наші воїни раніше.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

"Росіяни зараз тестують різні механізми, щоб порушити якість зв'язку Starlink, тому що це так важливо для нас", – заявив міністр цифрових технологій України.

Федоров зазначив, що Україна перебуває у постійному контакті з компанією SpaceX, яка забезпечує зв'язок Starlink, щоб розв'язувати проблеми, що виникають. Про нову зброю росіян компанію Ілона Маска також повідомлять.

Росія застосувала у Харківській області нову потужну електронну зброю

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Глава Мінцифри також зазначив, що раніше супутниковий зв'язок Starlink успішно протистояв будь-якому впливу з боку супротивника. Росіяни використовують на фронті засоби РЕБ, радіоперешкоди та інші можливості, щоби порушити зв'язок бійців Сил оборони України.

Нагадаємо, 12 травня супутники Starlink масово вийшли з ладу через магнітну бурю. Геомагнітний шторм викликали найпотужніші спалахи на Сонці. Магнітну бурю такої сили вчені не фіксували понад 20 років.