Спецоперації України щодо виведення з ладу російських нафтопереробних заводів можуть викликати в країні-агресорі серйозну паливну кризу. Військові експерти стверджують, що це вплине на здатність РФ вести війну.
Кількість і якість ударних дронів, що випускаються Україною, неухильно зростає. Наші спецслужби вражають цілі у глибині Росії на відстані до 1,5 тисячі кілометрів. В атаці на Новоросійськ та інші міста Краснодарського краю брали участь до сотні БпЛА.
"Удари українських безпілотників по російській енергетичній інфраструктурі на початку цього року вивели з ладу 14% нафтопереробних потужностей країни і призвели до зростання внутрішніх цін на паливо, але мали мінімальний вплив на виробництво електроенергії", - повідомляє видання Bloomberg.
Воно використовує у своєму матеріалі дані американської розвідки. У Пентагоні проаналізували збитки, завдані Росії, за період із кінця січня до середини березня. Лише за цей час атаки на російські НПЗ спричинили подорожчання бензину в країні на 20-30%.
Росія зупинила експорт бензину та почала закуповувати його в Білорусі. Все це опосередковано вплинуло на інші сфери економіки, оскільки, як повідомляє Bloomberg, Кремль "надав пріоритет відвантаженню нафтопродуктів російськими залізницями на противагу іншим видам транспорту".
Військовий експерт Валерій Рябих вважає, що після ударів по НПЗ у Туапсе, який напередодні припинив роботу, російська армія може залишитись без палива в Україні. На ситуації з бензином усередині РФ ці атаки також неминуче вплинуть.
Нагадаємо, 9 травня українські дрони вразили НПЗ у Башкирії. На цей час це рекордна дальність завдання удару для наших ударних БпЛА.