Рада дає згоду на демобілізацію частини військовослужбовців

Автор: Марченко Любов

Вже сьогодні, 23 лютого, Верховна Рада може дати добро на демобілізацію частини військовослужбовців. Йдеться про військових строкової служби. Крім того, для них буде встановлено термін, упродовж якого вони не підлягатимуть мобілізації - за винятком випадків, якщо вони самі захочуть продовжити службу.

Рада дає згоду на демобілізацію частини військовослужбовців - today.ua

Відповідне рішення ухвалив Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони, повідомляє RBC.UA.

Отже, профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроект №11035, поданий напередодні президентом Володимиром Зеленським. У документі йдеться про демобілізацію військовослужбовців строкової служби. Як відомо, в Україні з початком повномасштабної війни припинився призов на строкову службу. Але ті строковики, які на той момент вже були призвані, "зависли" в армії. І тепер, нарешті, питання з ними буде вирішено.

"За результатами обговорення Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України включити законопроекти до порядку денного 11-ї сесії Верховної ради України. За результатами розгляду законопроекту (№ 11035) в першому читанні прийняти його за основу та в цілому", - цитує видання текст рішення парламентського комітету.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

Стали відомі надбавки до пенсії, які виплачуватимуть українцям з 1 травня

Учені виявили рослину, яка ефективно вбиває ракові пухлини: є у кожному селі

Рада дає згоду на демобілізацію частини військовослужбовців

Водночас у законопроекті також міститься строк, упродовж якого демобілізовані строковики не підлягатимуть повторній мобілізації. Йдеться про 12 місяців. Втім, якщо звільнений строковик захоче залишитися в ЗСУ або висловить бажання піти на службу до закінчення 12-місячного терміну, то ніхто йому цього не заборонить.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У "Слузі народу" також пояснили, чому вирішили положення про демобілізацію строковиків винести на обговорення окремим законом. Річ у тім, що оновлений законопроект про мобілізацію, який містить багато пунктів, і який зараз активно узгоджують і дискутують у парламенті, ризикує надовго "загрузнути" в обговореннях. Адже до нього подано понад 4000 правок. Саме через це питання про демобілізацію строковиків винесли в окремий документ, щоби не зволікати з ним.

Нагадаємо, в ООН зробили заяву щодо мобілізації українських біженців.