Як вчинять з ухилянтами від мобілізації, які не оновлять свої облікові дані: послідовність дій ТЦК

Автор: Марченко Любов

З 18 травня набуде чинності оновлений закон про мобілізацію. З тієї дати чоловікам дадуть 60 діб для оновлення своїх облікових даних у ТЦК. До ухилянтів, які цього не зроблять за два місяці, застосують жорсткі правила мобілізації.

Як вчинять з ухилянтами від мобілізації, які не оновлять свої облікові дані: послідовність дій ТЦК - today.ua

Як саме діятимуть силовики, розповів адвокат Микола Максимов.

Військовозобов'язані чоловіки матимуть після 18 травня 60 днів, щоб актуалізувати свої військово-облікові дані. Якщо у визначений термін вони цього не зроблять, до них будуть вжиті жорсткі каральні та примусові заходи.

Як вчинять з ухилянтом, який не поновить своїх даних у ТЦК

За зверненням ТЦК, чоловіків, які не оновили своїх даних, оголосять в розшук. Очевидно, що карний розшук ухилянтами не займатиметься. Це доручать патрульним або дільничним поліцейським. А ті, перш за все, перевірять місце прописки чоловіка, який ховається від мобілізації.

Популярні зараз

Зеленський назвав умову, за якої піде з посади президента України

Міністр оборони Великої Британії зробив заяву щодо ударів по Росії британськими ракетами

Нова пошта та Sense Bank тимчасово не працюють: названа причина

Шпигуни показали новий Kia Sportage для України

"Вони приїдуть туди, де проживає людина. Якщо особи там не буде, інформація повертається до ТЦК. Після цього ТЦК направляє вимогу військовозобов’язаному за адресою, яка йому відома", — сказав Микола Максимов.

На виконання вимоги також буде відведений час – 10 днів. Якщо й за ці 10 днів чоловік не з'явиться актуалізувати свої дані, тоді ТЦК звертатиметься до суду. Суд, у свою чергу, може обмежити ухилянту право на керування транспортом, а також накласти на нього штраф, Розмір штрафу – до 25 тисяч гривень.

Як вчинять з ухилянтами від мобілізації, які не оновлять свої облікові дані: послідовність дій ТЦК

Якщо він цього штрафу не сплатить, то наступним кроком буде занесення його до реєстру боржників. У такому випадку можуть накласти арешт на майно ухилянта та заблокувати його банківську картку.

Крім того, на вулиці, у транспорті чи в будь-якому громадському місці чоловіків зупинятимуть для з'ясування особи та перевірки документів. Якщо з'ясується, що чоловік ухилянт, то його відразу примусово доправлять до ТЦК.

"Якщо ТЦК звертається до поліції з метою доставлення розшукуваної особи до ТЦК, то відбувається адміністративне затримання. До людини можуть бути застосовані заходи примусу, передбачені кодексом про адміністративні правопорушення", — роз'яснив адвокат.

Він також зауважив, що навряд чи ТЦК будуть масово застосовувати усю цю послідовність дій. Адже такий обсяг роботи буде правоохоронцям не під силу. Отож, скоріше за все, ухилянтів відразу оголошуватимуть у розшук. Відповідно до попередніх підрахунків, в результаті можуть опинитися в розшуку близько 2 мільйонів чоловіків.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"2 мільйони осіб можуть потенційно потрапити в розшук, якщо не оновлять дані. На законних підставах можна буде затримувати на вулиці", — уточнив правознавець.

Нагадаємо, у Польщі зробили нову заяву щодо відправки українських ухилянтів на батьківщину.