Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

Автор: Ольга Березовська

Багато людей стикаються з тим, що заробітної плати не вистачає на покриття всіх потреб та купівлі бажаних речей. Звичайно, найчастіше це залежить від її розміру, але, навіть отримуючи мінімалку, можна заощадити. Для цього можна використовувати правило "50-30-20".

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців - today.ua

Цей простий підхід до управління власними грошима відмінно підходить тим, кому важко створювати та дотримуватись сімейного чи особистого бюджету. Використовуючи його, можна легко взяти під контроль фінанси та навіть відкласти кошти для великих покупок чи різних бажань. Пропонуємо дізнатися, що таке "50-30-20" та як цей метод допоможе розподілити бюджет.

Отже, правило "50-30-20" - це основа управління особистими грошима, яка пропонує розділити дохід на три категорії: основні витрати, дрібні витрати та економія.

Перша передбачає, що людина 50% свого щомісячного доходу витратить на основні потреби. Тобто сплатить житло, комунальні послуги, придбає продукти, заправить автомобіль чи запасеться побутовими предметами. Важливо правильно розставити пріоритети у таких витратах. Спочатку сплатити те, що вкрай необхідно, а гроші, що залишилися, витрачати на інші потреби.

Популярні зараз

Частині пенсіонерів перерахують пенсію у червні: хто отримає додаткову тисячу гривень

Евакуацію з Вовчанська терміново зупинено: що відбувається в одній із найгарячіших точок війни

Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень

В Україну доставлено один із найкращих у світі комплексів ППО з Німеччини

Другі 30% доходу слід витратити на несуттєві витрати. Наприклад, людина може дозволити собі повечеряти поза домом, придбати одяг чи взуття, сплатити подорож чи розважитися з сім'єю чи друзями. Але розподіляючи ці кошти потрібно встановити обмеження та уникати витрати зайвих грошей на те, на чому можна заощадити.

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

І 20% від щомісячного доходу слід відправляти "у скарбничку". Тобто ці кошти потрібно відкласти на ті речі, які потребують серйозних вкладень, або як пенсійне нагромадження. При цьому дуже важливо регулярно відкладати цю суму.

Нагадаємо також про деякі ефективні засоби економії на оплаті рахунків за воду.