Понад півмільйона українських чоловіків вже отримали бронь від мобілізації: кому дісталось найбільше

Автор: Марченко Любов

Поки у Верховній Раді депутати ламають списи на питанні щодо бронювання працівників, понад півмільйона українських чоловіків уже мають бронь від мобілізації. Найбільше заброньованих належать до чотирьох сфер зайнятості, пов'язаних із виробництвом.

Понад півмільйона українських чоловіків вже отримали бронь від мобілізації: кому дісталось найбільше - today.ua

Такі дані оприлюднив  на зустрічі з членам Європейської бізнес асоціації Голова Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха. Крім того, Наталуха є автором законопроекту про економічне бронювання працівників.

На сьогодні в Україні мають бронь від мобілізації вже понад півмільйона працівників. Переважно це персонал, який працює в галузі енергетики, агропромисловому секторі, а також у промисловості та на транспорті.

"Наразі від мобілізації заброньовано близько 540 тисяч осіб, найбільше – в енергетиці, агропромисловому секторі, промисловості, виробництві та транспорті. Водночас найбільше мобілізаційне навантаження несе саме білий бізнес, який працевлаштовує людей офіційно", - йдеться у повідомленні ЄБА.

Популярні зараз

НБУ вирішив вивести з обігу частину грошей: які купюри та монети слід встигнути обміняти

Гетманцев зробив заяву про підвищення мінімальної зарплати в Україні: “Не повинно бути зайвих ілюзій“

Українцям готують економічно обґрунтовані тарифи на електроенергію: що це означає

У Міноборони пояснили, що зміниться після набуття чинності новим законом про мобілізацію

Понад півмільйона українських чоловіків вже отримали бронь від мобілізації: кому дісталось найбільше

Відповідно до даних даних цієї організації, на сьогодні в Україні офіційно працевлаштовані лише 2,7 млн чоловіків віком від 25 до 60 років. Тобто, тих чоловіків, які знаходяться у мобілізаційному віці. Водночас близько 1 мільйона чоловіків такого віку, очевидно, працюють у тіні, оскільки про їхнє працевлаштування нічого невідомо, і податки від них не надходять.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоправда, ці дані ЄБА значно розходяться з цифрою, яку не так давно озвучували в колах, наближених до президента. Там йшлося про те, що в Україні налічується понад 3 мільйони ухилянтів, про яких наразі нічого не відомо, крім того, що вони нікуди не виїжджали з країни.

Нагадаємо, відповідно до нового  закону про мобілізацію, який от-от ухвалять у Верховній Раді, жоден чоловік не зможе уникнути візиту до ТЦК. Усі будуть змушені стати на облік. А відповідно до закону, який поки ще чинний, деякі категорії чоловіків не підлягають військовому обліку.