Половина чиновників втрачає бронювання від мобілізації: кого заберуть на війну

Автор: Марченко Любов

В Україні вже з 18 травня набуває чинності новий закон про мобілізацію. Відповідно до цього закону, половина чиновників може піти воювати. Бронюванню від мобілізації підлягатимуть лише 50% із них. А повністю бронюватимуть лише держслужбовців, які належать до категорії А.

Половина чиновників втрачає бронювання від мобілізації: кого заберуть на війну - today.ua

Хто з чиновників може бути упевнений, що його не призвуть до війська, а хто вже має бути готовим до мобілізації, розповів в ефірі телемарафону речник Міноборони України Дмитро Лазуткін.

Отже, з набуттям чинності новим законом про мобілізацію кардинально змінять правила призову чиновників та решти держслужбовців. Тепер бронюванню від мобілізації підлягатимуть лише держслужбовці, що належать до категорії А. Йдеться про перших осіб: міських та селищних голів, перших осіб, що належать до чиновницького апарату, а також керівників інших гілок державної влади.

"Є чіткі правила, вони дещо змінилися. Зараз будуть заброньовані державні службовці категорії А - це голови селищних та міських рад, тобто ті люди, які очолюють структури та є головами державних органів та органів місцевого самоврядування", - повідомив Лазуткін.

Популярні зараз

Частині пенсіонерів перерахують пенсію у червні: хто отримає додаткову тисячу гривень

Евакуацію з Вовчанська терміново зупинено: що відбувається в одній із найгарячіших точок війни

Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень

В Україну доставлено один із найкращих у світі комплексів ППО з Німеччини

Половина чиновників втрачає бронювання від мобілізації: кого заберуть на війну

Водночас що стосується категорії службовців Б і В, то лише половина з них отримає бронь від мобілізації.

"Тобто люди, які очолюють певні департаменти чи підрозділи, можуть бути мобілізованими. Ну, а категорія В - це вже виконавці", - уточнив речник Міноборони.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, на відстрочку від мобілізації можуть розраховувати судді, поліцейські, Нацгвардія, а також спеціалісти з кіберзахисту.

Нагадаємо, попри те, що ухилянтам, які знаходяться за кордоном, відмовили у наданні консульських послуг, депортувати їх звідти немає юридичної можливості.