Перерахунок пенсій у червні: Кабмін повідомив, кому підвищили виплати

Автор: Леся Ловіцька

Пенсійний фонд у червні здійснив перерахунок пенсій тисячам українських пенсіонерів. Про це повідомили у Кабміні. Зазначено, кому саме та наскільки збільшили виплати.

Перерахунок пенсій у червні: Кабмін повідомив, кому підвищили виплати  - today.ua

В уряді зазначили, що з 1 березня 2024 року пенсії в Україні було проіндексовано на 7,96%. З 1 квітня вони зросли для частини пенсіонерів, які продовжують працювати. Проте громадяни цього не відчули, тому що ПФУ лише у травні отримав дані про сплату єдиного соціального внеску та зміг нарахували надбавки.

У червні пенсіонери нарешті отримають доплати. Причому кожен з них – в індивідуальному порядку.

Хто отримає доплати

Перерахунок пенсій передбачено для пенсіонерів, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та станом на 1 березня поточного року набули не менше як 24 місяці страхового стажу або які відпрацювали менше 24 місяців, проте після призначення або попереднього перерахунку пенсії пройшло два роки.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Наголошено, що працюючим пенсіонерам, які пенсію отримали за вислугу років, перерахунок буде проведено лише після досягнення пенсійного віку.

Якщо українець набув додатково 24 місяці страхового стажу, виплати йому нарахують з урахуванням цього періоду, а також заробітної плати, з якої обчислювали пенсію при її призначенні. Або - із заробітку, який пенсіонер одержував, працюючи після цього призначення чи попереднього перерахунку.

Якщо станом на 1 березня 2024 року накопичено менш як 24 місяців страхового стажу перерахунок також буде проведено, але лише з урахуванням стажу. А зарплата для обчислення пенсії змінюватися не буде. Показник зарплати (доходу), який врахували під час призначення/попереднього перерахунку пенсії, не змінюється.

Співробітники ПФУ зроблять перерахунок автоматично, тому пенсіонерам не потрібно звертатися до сервісних центрів ПФУ.

У Кабінеті Міністрів уточнили, що консультації з пенсійних питань можна отримати за телефоном контакт-центру: 0 800 503-753, а також у будь-якому сервісному центрі ПФУ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що українці, які за законом мають право на різні види пенсії - по інвалідності, за віком чи за втратою годувальника - обирають одну. Громадяни можуть докупити страховий стаж, щоб у майбутньому мати вищий розмір пенсії.

Раніше у Мінсоцполітики повідомили, що українці можуть збільшити свою пенсію на 30%.