В Україні пенсійний вік настає у 60 років. Проте найближчим часом можливі серйозні зміни. У Міністерстві соціальної політики заявили про проблеми з грошима. Громадянам потрібно звикати до думки, що вони мають продовжувати працювати як можна довше.
Про це заявила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович. Вона зазначила, що наразі одного пенсіонера утримує один громадянин працездатного віку. Це надзвичайно мало, потрібно щоб працюючих українців було якомога більше.
Вказано, що наша країна стрімко втрачає працездатне населення. Таким чином, у майбутньому багатьом громадянам може бути нікому виплачувати пенсії.
Нині український пенсіонер отримує не більше 30% від своєї колишньої заробітної плати, а мав би хоча б 40%. Виплати вимушено дотують з державного бюджету, тому що податкових надходжень не вистачає.
Проблема може загостритися після війни. Зараз з зарплат військовослужбовців вираховують великі податки, а після завершення бойових дій цих коштів не буде. Таким чином, дефіцит держбюджету може зрости й пенсіонери отримуватимуть лише 20% від свого звичного заробітку.
"Тому нам необхідно вже сьогодні думати про те, що таке громадське здоров'я, потрібно створювати максимально інклюзивне середовище, щоб зберігати нашу активність і так само дуже серйозно працювати над постійним розвитком наших людей впродовж життя. Тобто над культурою сталого розвитку", — наголосила Оксана Жолнович на форумі "Демографічне майбутнє України: стратегія стійкості та відновлення".
Зазначено, що Україні потрібно як мінімум 6 мільйонів працездатних громадян, які сплачують ЄСВ. Лише тоді можна буде зберегти пенсії хоча б на тому рівні, яким він є зараз.
Одним зі шляхів розв'язання проблеми є повернення додому українських біженців, а інший – залучення на ринок праці іноземних мігрантів.
Раніше повідомлялося, що в Україні з 18 травня поставлять на військовий облік одну категорій пенсіонерів.