Обмежено придатні чоловіки можуть стати необмежено придатними: у Міноборони роз'яснили, що їм слід зробити під час мобілізації

Автор: Марченко Любов

Чоловіки, що мають статус обмежено придатних, можуть бути визнані або придатними, або непридатними до військової служби. У першому випадку вони підлягають мобілізаціъ і можуть бути призвані до лав ЗСУ. У другому – їх знімають із військового обліку. Однак попередні висновки ВЛК щодо їхньої придатності наразі не дійсні.

Обмежено придатні чоловіки можуть стати необмежено придатними:  у Міноборони роз'яснили, що їм слід зробити під час мобілізації - today.ua

В Україні триває війна. І щоб остаточно визначитися з придатністю громадян до мобілізації, вони мають повторно пройти медичне обстеження. Цього вимагає новий закон про мобілізацію, який набув чинності з 18 травня. Про це повідомив речник Міноборони України, старший лейтенант Дмитро Лазуткін.  

Всі чоловіки, які були визнані обмежено придатними до 4 травня 2024 року, мають пройти повторне медобстеження. Тобто знову пройти ВЛК, каже Лазуткін. Лише на підставі свіжих медичних обстежень ВЛК робитиме висновок щодо придатності кожного чоловіка.

Відповідно до нового закону про мобілізацію, зараз немає категорії обмежено придатних. Є або придатні, або непридатні для військової служби. Отже ступінь придатності кожного чоловіка визначатимуть окремо.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Обмежено придатні чоловіки можуть стати необмежено придатними:  у Міноборони роз'яснили, що їм слід зробити під час мобілізації

Чоловікам, які мають статус обмежено придатних, закон дає 9 місяців на повторне проходження ВЛК і отримання медичних висновків.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Автоматично переведення до категорії придатних чи непридатних у чинному законодавстві не передбачено. Питання про придатність чи непридатність до військової служби вирішує виключно ВЛК", - зауважив речник Міноборони.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано законопроект, який кардинально змінить покарання для ухилянтів від мобілізації.