Не тих забронювали і не так: урядовці готують кардинальні зміни до правил бронювання від мобілізації

Автор: Марченко Любов

В Україні переписують правила бронювання від мобілізації. Нові критерії бронювання та новий алгоритм мають з'явитися найближчим часом. Виявляється, та бронь, яка вже видана працівникам, у багатьох випадках видавалася несправедливо. Отже правила будуть змінені, і бронювання відбуватиметься за іншими критеріями.

Не тих забронювали і не так: урядовці готують кардинальні зміни до правил бронювання від мобілізації - today.ua

Про це розповів у коментарі Times of Ukraine голова підкомітету ВР з нацбезпеки Федір Веніславський.

Визначальною буде не особа, яку бронюють, а її професія. Тобто уряд визначить перелік професій та посад, які підлягатимуть бронюванню від мобілізації – незалежно від того, хто обіймає ці посади. Таким чином, сам процес бронювання стане максимально зрозумілим та справедливим.

"Ми на рівні комітету розглядали алгоритми бронювання, намагалися, по-перше, чітко визначити перелік професій і посад, які можуть бути заброньовані. Уникнути корупційних складових, щоби не особи бронювалися, а лише фахівці, які необхідні для критичних галузей промисловості, військово-промислового комплексу, оборонно-промислового комплексу", - роз'яснив Веніславський.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Не тих забронювали і не так: урядовці готують кардинальні зміни до правил бронювання від мобілізації

Нардеп каже, що перелік посад, які підлягатимуть бронюванню, буде визначено вже найближчим часом, ймовірно, наступного тижня. Вирішальне слово у визначенні критично важливих спеціалістів і посадовців, буде за Міністерством економіки. Крім нього, питаннями бронювання також постійно займатиметься Міністерство стратегічних галузей промисловості, а також Міноборони  і Генштаб.

"Це фактично сукупна спільна діяльність цих складових. Ми будемо намагатися, щоби це було максимально справедливо", – запевнив Веніславський.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас, що буде з тими працівниками, яких уже забронювали від мобілізації, поки що невідомо. Як один із варіантів - їм дадуть можливість добути строк свого бронювання. 

Нагадаємо, у Києві через масову мобілізацію працівників назріває колапс однієї із найважливіших комунальних галузей.