Оновлений закон про мобілізацію, який зараз вивчають і дискутують у Верховній Раді, зможе набути законної сили не раніше початку квітня. А до цього на нього чекає ще тривалий і непростий етап обговорень і пошуку спільних рішень.
Такий прогноз дав в ефірі телемарафону народний депутат України від фракції "Голос" Ярослав Железняк.
На думку Железняка, оновлений законопроєкт про мобілізацію, який уже пройшов у парламенті перше читання, до другого читання ще збере понад тисячу правок. Остаточний термін подання правок - 21 лютого. Після цього їх потрібно буде розглянути і звести в таблицю.
Усе це, за прогнозами Железняка, потребуватиме кількох тижнів. Та й сама процедура голосування в залі за вже готові і належним чином оформлені правки займе чимало часу.
Популярні зараз
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН
"Я не думаю, що це буде абсолютний рекорд. Абсолютний рекорд був за так званим антиколомойським законом - 16 480 правок. Тут буде менше. Але тисячу-дві це все одно велика кількість. Поки комітет зведе. Поки він підготує ... Кожна поправка це дві хвилини пленарного часу. Тисячу правок помножити на 2 хвилини. 2000 хвилин - це значно більше, ніж засідає парламент за один пленарний тиждень", - підрахував Железняк.
Однак він припускає, що парламентська більшість форсуватиме ухвалення закону. І тому цілком імовірно, що вже до кінця лютого депутати проголосують його у другому читанні.
"Законопроєкт ухвалять до кінця лютого, його підпишуть на початку березня і за місяць він набуде чинності. Це початок квітня", - спрогнозував нардеп.
Таким чином, ухилянти мають ще, щонайменше, півтора місяця, аби "пожити" відносно спокійно. Бо після цього ТЦК обрушаться на них уже з усією жорсткістю нового закону.
Нагадаємо, депутати вирішують, як відбуватиметься "відкуп" від мобілізації, і за яку суму працівники підприємств зможуть отримати бронь.