Названо відсоток українців, які мають намір повернутися з-за кордону після війни

Автор: Корнєєв Ігор

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування серед українців, які опинилися за кордоном. Їх питали про те, чи стежать вони за подіями на батьківщині та чи планують повернутися після закінчення війни.

Названо відсоток українців, які мають намір повернутися з-за кордону після війни - today.ua

Наразі нашу країну офіційно залишили 6,5 млн співгромадян і відсоток тих, хто не планує повертатися на батьківщину, з кожним місяцем зростає, повідомляють соціологи.

"Значна частина українських біженців втрачають (або вже втратили) зв’язок з Україною. На жаль, це було абсолютно очікувано, і в будь-якому випадку ми б втратили частину громадян. Проте відкритим лишається питання, яку частину громадян можна буде повернути і що для цього робити", - розповів виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

Опитування показало, що рівно третина респондентів взагалі не цікавиться тим, що відбувається в Україні. Ще 10% ухилилися від прямої відповіді. Соціологи кажуть, що ці люди, найімовірніше, не хочуть зізнатися, що їх не цікавить те, що відбувається на батьківщині, оскільки це є соціально несхвальною поведінкою.

Популярні зараз

Трамп назвав Зеленському причини, через які Путін розпочав війну з Україною

Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям

Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах

Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України

Таким чином, близько 44% українців взагалі не цікавить те, що відбувається в Україні.

Антон Грушецький розповів, що на запитання "Чи плануєте Ви повернутися до України після війни?" лише 12% респондентів дали впевнену ствердну відповідь. Третина опитаних припускає повернення, якщо це буде безпечним і в рідному населеному пункті не буде проблем із роботою критичної інфраструктури.

Названо відсоток українців, які мають намір повернутися з-за кордону після війни

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Понад половини учасників опитування повертатися не планують навіть після війни.

Щодо роботи критичної інфраструктури, то тут прогнози невтішні. Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко вважає, що проблеми з електрогенерацією збережуться в Україні щонайменше два роки.