Названо покарання для українських чоловіків за відсутність військового квитка

Автор: Леся Ловіцька

В Україні 18 травня набуде чинності новий закон, згідно з яким передбачено посилення мобілізації. Відсутність військового квитка призводить до відповідальності. Стало відоме покарання за порушення правил.

Названо покарання для українських чоловіків за відсутність військового квитка - today.ua

Втрата військового квитка в Україні призведе до серйозних штрафних санкцій у розмірі від 510 до 1700 грн. Інформація щодо штрафних санкцій вказана у статті 211 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Щоб відновити документ, особі слід звернутися до відповідних військових органів протягом шести місяців з цього моменту, але не раніше 5 днів.

Військовий квиток підтверджує статус особи як військовозобов'язаного, призовника, військовослужбовця або резервіста, і визначає його права та обов'язки.

Популярні зараз

Частині пенсіонерів перерахують пенсію у червні: хто отримає додаткову тисячу гривень

Евакуацію з Вовчанська терміново зупинено: що відбувається в одній із найгарячіших точок війни

Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень

В Україну доставлено один із найкращих у світі комплексів ППО з Німеччини

Перша втрата військового квитка призведе до штрафу від 510 до 850 грн. У випадку повторного порушення відповідальність збільшується до 50-100 неоподатковуваних мінімумів – від 850 до 1700 грн.

Для відновлення пошкодженого або втраченого військового квитка треба звертатися до відповідних військових органів. У Міноборони вказали, що військовий квиток можна відновити у разі втрати, пошкодження, знищення або крадіжки документа. Відновлення також проводиться у разі зміни особистих даних власника, зокрема прізвища, імені або по батькові чоловіка.

Щоб отримати новий військовий квиток треба звернутися до командира – для військовослужбовців або керівника ТЦК – для військовозобов'язаних чи резервістів.

Військовий квиток засвідчує статус особи та обов'язковим документом для військовозобов'язаних осіб, що навчаються або працюють. Невиконання даної вимоги може призвести до адміністративної відповідальності.

Названо покарання для українських чоловіків за відсутність військового квитка

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що відповідальність за порушення військовозобов'язаними, призовниками або резервістами правил військового обліку передбачає штраф від 17 000 до 25 500 грн.

Раніше стало відомо, хто зі студентів зможе отримати відстрочку від мобілізації.