Названо пенсію, яку отримуватимуть українці із середньою зарплатою

Автор: Леся Ловіцька

В Україні більшість громадян отримує низькі пенсії. Стало відомо, на які виплати можна розраховувати, якщо заробітна плата складає близько 15 тис. грн.

Названо пенсію, яку отримуватимуть українці із середньою зарплатою  - today.ua

Розмір пенсії залежить не лише від страхового стажу, а й безпосередньо від зарплати, з кого сплачуються податки.

За даними видання "Обозреватель", який посилається на ПФУ, середня заробітна плата в Україні складає 16 836 грн. Співвідношення зарплати у 15 тис. грн до вказаного розміру становить 0,89. Враховуючи 35 років стажу, середню зарплату за три роки (13 559,41 грн) та вказане співвідношення, розмір майбутньої пенсії українця становитиме 4228,2 грн.

В Україні понад 10 мільйонів пенсіонерів. З них близько 2,7 мільйона продовжують працювати. Середній розмір їхньої пенсії становить 6 тис. грн.

Популярні зараз

Частині пенсіонерів перерахують пенсію у червні: хто отримає додаткову тисячу гривень

Евакуацію з Вовчанська терміново зупинено: що відбувається в одній із найгарячіших точок війни

Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень

В Україну доставлено один із найкращих у світі комплексів ППО з Німеччини

Близько 2,6 мільйона українських пенсіонерів отримають вкрай низькі виплати – до 3 тис. грн. Ще 1,7 мільйона – від 3 до 4 тис. грн, а від 4 до 5 тис. грн нараховують 1,8 мільйона громадян.

Таким чином, більшість пенсіонерів отримують від держави до 5 тис. грн на місяць. Лише у 1,2 мільйона громадян пенсії вищі за 10 тис. грн.

У Мінсоцполітики розглядають можливість запровадження накопичувальної пенсійної системи. Це пов'язано с тим, що чинна солідарна не може забезпечити достойний рівень доходу для більшості українців похилого віку.

Наразі пенсіонери отримують близько 30% від своєї заробітної плати. За даними Міжнародної організації праці рекомендує: мінімальний гарантований дохід на заслуженому відпочинку має становити 40% від заробітку. А ефективна пенсійна система надасть можливість громадянину отримувати на пенсії близько 60% від доходу.

Названо пенсію, яку отримуватимуть українці із середньою зарплатою

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На жаль, в Україні лише деякі категорії громадян отримують високі пенсії – наприклад, судді. Їм виплачують близько 80% від звичайного розміру заробітної плати.

Раніше стало відомо, що українці, які офіційно не працюють, мають можливість офіційно купити страховий стаж й таким чином вийти на пенсію разом з іншими громадянами – у 60 років.