В Україні за умов військового стану призовний вік для чоловіків обмежений 60 роками. При цьому військовозобов'язані окремих категорій можуть право служити до 65 років.
Наразі на службу призивають чоловіків 18-60 років. При цьому до 27 років мобілізація можлива лише за бажанням. Нині у Раді розглядають можливість зниження призовного віку до 25 років. При цьому відомо, що в армії можуть залишатися громадяни до 65 років.
Йдеться про осіб, які належать до найвищого офіцерського складу, з досвідом проходження військової служби. Саме для них максимальний вік призову – 65 років. Вони мають можливість приєднатися до ЗСУ з особистої ініціативи.
Щодо рядового, молодшого офіцерського, старшинського, сержантського та старшого офіцерського складу, то вони можуть залишатися на службі до 60 років.
Адвокат Ростислав Кравець повідомив, що запас військовозобов'язаних поділяється на дві категорії. До першої відносяться військовозобов'язані, які пройшли військову службу і після цього отримали військово-облікову спеціальність. До другої – чоловіки, які не служили, а також ті, що у період служби не здобули військово-облікової спеціальності.
За законом запас військовозобов'язаних відповідно до їх віку ділять на два розряди:
Перший:
- молодший, сержантський та старшинський склад – до 35 років;
- молодший офіцерський склад – до 45 років;
- старший офіцерський склад – до 50 років;
- вищий офіцерський склад – до 60 років.
Другий:
- молодший та старший офіцерський склад – до 60 років;
- вищий офіцерський склад – до 65 років.
Коли чоловіки зазначених категорій досягають граничного віку у запасі, їх виключають з військового обліку та звільняють від мобілізації.
Нагадаємо, що військову службу за бажанням можуть проходити й українські жінки.
Раніше повідомлялося, що в Україні готують смарт-мобілізацію: військовозобов'язаних чоловіків зобов'яжуть отримати "сертифікат захисника".