Лікарі та вчені продовжують сперечатися про шкоду кави, але більшість упевнена, що бадьорий напій у невеликих кількостях корисний. Названо один вид напою, який краще не вживати, щоб не порушувати роботу організму.
Кава буде корисною, якщо йдеться про якісний натуральний продукт, який правильно приготували.
Професор Гетеборгського університету Даг Телле розповів про найшкідливіші напої. Йдеться про заливання окропом прямо в чашці, а також заварювання в турці. Другий спосіб приготування багато хто вважає найкориснішим, проте це не так.
Справа в тому, що це нефільтровані напої, в яких містяться кафеол та кафестол, вони сприяють підвищенню рівня холестеринів та тригліцеридів у крові. Вони відкладаються на судинних стінках, знижують прохідність крові і цим можуть призвести до серцевого нападу.
Даг Телле звернув увагу на каву по-східному, яку люблять мільйони людей у всьому світі. Її не можна назвати корисною через концентрацію сильнодіючих речовин.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Щоб напій не шкодив організму, перед вживанням його слід пропустити через паперовий фільтр. Таким чином, шкідливі речовини затримаються, а смак покращиться.
"Ті, хто пив фільтровану каву, жили трохи довше за тих, хто взагалі не пив її. Це не можна пояснити іншими причинами, крім віку, статі або способу життя", - поділився дослідник.
А щодо розчинної кави, особливо "3 в 1", краще взагалі виключити її з раціону. У ньому практично немає кофеїну, що бадьорить, і антиоксидантів, які містяться в цілісних зернах. Проте міститься теобромін, який викликає сонливість.
Раніше повідомлялося, як приготувати смачну каву по-єврейськи.