Мобілізація посилилася: у Раді повідомили, скільки чоловіків потрібно призвати до ЗСУ

Автор: Леся Ловіцька

В Україні продовжується мобілізація, посилення якої передбачає новий закон від 18 травня. У Верховній Раді повідомили, яку кількість чоловіків потрібно призвати до Збройних сил, щоб ефективно протистояти ворогу.

Мобілізація посилилася: у Раді повідомили, скільки чоловіків потрібно призвати до ЗСУ  - today.ua

Депутат парламенту та волонтер Руслан Горбенко зазначив, що до ЗСУ мають приєднатися близько 100-110 тисяч новобранців. Таку кількість назвали військовослужбовці на передовій та командування. Проте на його особисту думку, цьогоріч вдасться призвати до 120 тисяч осіб.

Народний обранець вказав, що раніше звучала цифра у 500 тисяч чоловіків. Саме про таку кількість новобранців говорив колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, а пізніше з ним погодився президент Володимир Зеленський.

За словами Горбенка, такі показники розглядали у рамках затримки допомоги від міжнародних партнерів. Зазначено, що новий головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський не передбачає залучення такої великої кількості новобранців. Нардеп нагадав, що для забезпечення стількох нових військових потрібна зброя, а також величезні матеріальні ресурси для навчання та утримання. Про це неодноразово говорив і Зеленський.

Популярні зараз

Трамп назвав Зеленському причини, через які Путін розпочав війну з Україною

Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям

Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах

Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України

Руслан Горбенко наголосив, що слід переглянути законодавство щодо притягнення військових командирів до відповідальності. За його словами, слід звернути увагу на тих з них, чиї накази призвели до отримання неправомірної вигоди, розкрадання майна бригади або загибелі особового складу. Інакше військовослужбовці не будуть мотивовані виконувати свої обов'язки.

"Щоб перемогти у війні, нам необхідно ретельніше ставитись до підбору командувачів бригад, батальйонів і так далі, включаючи підвищення рівня їхньої підготовки до посади. Нам не вистачає досвідчених командирів, які справді вболівають за боєздатність своєї військової частини, своєї бригади чи батальйону та покращують її", - цитує представника парламенту "Укрінформ".

Мобілізація посилилася: у Раді повідомили, скільки чоловіків потрібно призвати до ЗСУ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Горбенко наголосив на проблеми з демобілізацією військовослужбовців. Захисники на фронті давно очікують на відповідний законопроєкт. Проте у жодній країні світу не передбачено демобілізації після 36 чи 48 місяців служби в умовах воєнного стану. Інша проблема полягає у тому, що у такому разі сформується величезний дефіцит кадрів у війську. Тому спочатку слід налагодити процеси мобілізації, а потім думати про демобілізацію.

Раніше стало відомо, що 17-річним юнакам не треба буде повертатися з-за кордону, щоб стали на військовий облік у ТЦК.