Міненерго закликало українців купувати павербанки і генератори

Автор: Марченко Любов

Українська енергосистема зазнала великих втрат через ракетні атаки агресора. Повністю відновити її потенціал до зими навряд чи вдасться. Та й ніхто не може гарантувати, що не буде нових обстрілів і нових руйнувань. Через це українцям радять обзаводитися генераторами і павербанками, щоб зустріти зиму максимально підготовленими до ймовірних перебоїв з енергопостачанням та відключень світла.

Міненерго закликало українців купувати павербанки і генератори - today.ua

Про це попередив міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі телемарафону.

Опалювальний сезон українцям вдалося пройти практично без відключень світла завдяки титанічній роботі, проведеній енергетиками влітку та восени минулого року. Однак навесні агресор відновив свої атаки на українську енергосистему. Причому тепер росіяни б'ють в основному по об'єктах генерації. Через це енергосистема вже зазнала велетенських втрат.

"На сьогодні ми вже втратили близько 8 ГВт потужності в системі. Якби це відбулося в будь-якій іншій країні, був би вже тотальний блекаут. Ситуація  складна. Але світло сьогодні є, система збалансована", – наголосив Галущенко.

Популярні зараз

Частині пенсіонерів перерахують пенсію у червні: хто отримає додаткову тисячу гривень

Евакуацію з Вовчанська терміново зупинено: що відбувається в одній із найгарячіших точок війни

Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень

В Україну доставлено один із найкращих у світі комплексів ППО з Німеччини

Навіть за умови, що енергетики працюватимуть в режимі 24/7, їм не вдасться до зими відновити все, що було знищено. Не вистачить ані грошей, ані людського ресурсу. Тим більше, що ніхто не може гарантувати, що не буде повторних ракетних атак на українську енергосистему. Найімовірніше, вони будуть. Адже росіяни вже обстрілюють енергетичні об'єкти, які були недавно відновлені українськими спеціалістами. Отже, стан енергосистеми може погіршитися раптово.

Міненерго закликало українців купувати павербанки і генератори

"Треба також враховувати, що ми фіксуємо ситуацію станом на зараз, а ситуацію до зими з урахуванням наступних обстрілів або їх впливу на систему важко передбачити. Але очевидно, що буде ще додатковий негативний вплив на систему. Тому ситуація буде складна", – зауважив чиновник.

Труднощі з енергопостачанням можуть виникнути вже влітку, каже Галущенко. Однак у теплу пору року нас ще виручають сонячні електростанції. Взимку ж їхній внесок в генерацію буде мінімальним. Отже перебої з енергопостачанням радше будуть, аніж ні. Добре, якщо це будуть лише планові відключення, а не аварійні. Тому заряджені павербанки та генератори, очевидно, знадобляться, каже Галущенко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Купуйте (генератори, павербанки, – ред.), готуйтеся, але ми зробимо все від нас залежне, щоб вони вам не знадобилися. І як показує вже зима, ми зробили все, і вони не знадобилися. Зараз поновилися масовані атаки, тому треба бути готовими до будь-яких сценаріїв", – попередив Галущенко.

Нагадаємо, експерт Олег Попенко каже, що тариф на електроенергію для населення росте вже з 1 червня.