Індексація пенсій у березні під питанням: у ПФУ зробили заяву

Автор: Леся Ловіцька

В Україні у березні очікується масштабна індексація пенсій. У Кабміні заявили, що виплати громадян у середньому зростуть на 13%. Однак у Пенсійному фонді не стали підтверджувати цю інформацію, оскільки підвищення пенсій залишається під питанням.

Індексація пенсій у березні під питанням: у ПФУ зробили заяву - today.ua

Відомо, що фінансова допомога міжнародних партнерів затримується. У США взагалі заявили, що не дозволять використовувати свої гроші на пенсії українцям. Українська влада запевняє, що кошти на всі соціальні потреби громадян будуть знайдені у будь-якому разі. Більше того, бюджет формується не за рахунок західної підтримки.

Точний розмір індексації пенсій поки що невідомий, бо ще немає всіх необхідних статистичних даних. Видання "Апостроф" надіслало запит про уточнення даних до ПФУ. Однак там не дали однозначної відповіді щодо перегляду розміру виплат українським пенсіонерам.

Вказано, що для проведення індексації пенсії з 1 березня щорічно проводиться перерахунок раніше призначених пенсій через збільшення показника середньої зарплати в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховують для визначення пенсії.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

"Розмір та порядок збільшення визначаються в межах бюджету ПФУ за рішенням Кабміну з урахуванням мінімального розміру збільшення. Відповіді на питання можна буде надати у разі прийняття урядом відповідного рішення".

Індексація пенсій у березні під питанням: у ПФУ зробили заяву Індексація пенсій у березні під питанням: у ПФУ зробили заяву

Нагадаємо, що з 1 січня в Україні підвищили мінімальну та максимальну пенсії – до 2361 та 23 610 гривень відповідно. Найвища виплата становить 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб. У ПФУ уточнили, що перерахунок проведуть із 1 березня – разом із щорічною індексацією.

Також повідомляється про підвищення пенсій українців з 1 квітня. Розмір виплат перерахують працюючим пенсіонерам.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Це пов'язано із підвищенням мінімальної заробітної плати до 8000 грн. Пенсії також зростуть у 65-річних пенсіонерів. Вони отримуватимуть не менше 40% від "мінімалки".

Раніше повідомлялося, що деяким пенсіонерам доступна знижка 100% на оплату комунальних послуг.