“Економічне бронювання від мобілізації не може бути справедливим“: у Раді заявили, що воюють не лише бідні

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 18 травня набув чинності закон про посилення мобілізації. Зміни торкнулись й питання економічного бронювання. Депутат Верховної Ради Дмитро Наталуха заявив, що воно не може бути справедливим.

“Економічне бронювання від мобілізації не може бути справедливим“: у Раді заявили, що воюють не лише бідні - today.ua

За словами народного обранця, війна завжди передбачає ресурси та математику, вона "несправедлива від самого початку". Наталуха вважає, що головне – результат, і в умовах повномасштабних бойових дій не йдеться про справедливість.

"Якщо ми справді хочемо затягнути будь-яке питання, яке потребує вирішення під час воєнного стану, ми будемо апелювати до аргументу справедливості… Але, на мою думку, нам потрібно говорити про ефективність, тому що ця війна виграється не за рахунок лише справедливості, а за рахунок ефективності", - зазначив він.

Представник "Слуги народу" не згоден з тим, що "воюють лише бідні": військовослужбовці на нулі отримують конкурентну заробітну плату. У бойових діях беруть участь багато різних людей. Питання у тому, як дати ЗСУ можливість ефективно боротися завдяки економіці. Можна мобілізувати хоч два мільйони людей, але за відсутності ресурсів це буде марно.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Зарплата від 24 тис. грн: названо найзатребуваніших працівників в аграрній галузі

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Дмитро Наталуха наголосив, що підприємства можуть масово закриватися, якщо не дати їм передбачуваності щодо подальшого ведення діяльності за рахунок критичних співробітників на місцях. Він пояснив, що багато компаній не можуть продовжувати роботу, якщо будуть мобілізовані важливі  фахівці: головні інженери, технологи.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Є організації, які випускають безпілотники. І виникають ситуації, коли вранці призвали важливого фахівця, а ввечері керівництво вже думає про скорочення виробництва.

Раніше у Верховній Раді повідомили, хто отримає право на економічне бронювання від мобілізації.