Данія заявила про припинення навчання українських пілотів, яких готують до роботи на F-16: з'ясувалася причина

Автор: Марченко Любов

Данія припиняє навчання українських пілотів на F-16. Підготовка наших льотчиків на території цієї країни триватиме лише до кінця 2024 року. За цей час встигнуть підготувати 20 пілотів. Далі, із 2025 року, навчання українських пілотів у Данії припиняють.

Данія заявила про припинення навчання українських пілотів, яких готують до роботи на F-16: з'ясувалася причина - today.ua

Про це повідомив міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен на спільній прес-конференції зі своїм норвезьким колегою Бйорном Арільдом Грамом, пише видання The Local Denmark. 

Це пов'язано із переходом данських пілотів на літаки нового покоління F-35. Через це авіабаза Скрідструп, на якій зараз навчають українських пілотів, буде використовуватись вже для навчання місцевих льотчиків. Їх будуть учити користуватись новими літакам. А отже, навчати польотам на F-16 на цій авіабазі більше не будуть. У тому числі й українців.

Однак це не означає, що данські інструктори остаточно відмовляються від навчання українських пілотів, запевнив данський міністр. Вони будуть займатися з українцями на території інших країн.

Популярні зараз

Зеленський назвав умову, за якої піде з посади президента України

Міністр оборони Великої Британії зробив заяву щодо ударів по Росії британськими ракетами

У Міноборони висловилися щодо мобілізації українців до 25 років

Нова пошта та Sense Bank тимчасово не працюють: названа причина

Данія заявила про припинення навчання українських пілотів, яких готують до роботи на F-16: з'ясувалася причина

До речі, президент Володимир Зеленський днями повідомив, що перші літаки F-16 надійдуть в Україну вже найближчим часом. Їх передасть нам саме Данія. Водночас у Повітряних силах ЗСУ відзначають, що навчання українських пілотів трохи затягнулося. Це пов'язано із низкою факторів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

По-перше, у світі є мало місць для підготовки пілотів на такі літаки. По-друге, сам процес навчання доволі непростий і потребує чимало зусиль як від інструкторів, так і від самих льотчиків. І по-третє, в українців є певні проблеми із технічною англійською мовою.

Нагадаємо, видання The Guardian днями також повідомило, що F-16 будуть в Україні вже цього літа і захистять Харків від російських авіабомб.