COVID-19 залишається смертельно небезпечним, - головний санітарний лікар України

Автор: Корнєєв Ігор

Війна у свідомості українців витіснила страх перед COVID-19, хоча у 2022-му він залишався ще дуже небезпечним. Але наскільки страшний цей вірус сьогодні?

COVID-19 залишається смертельно небезпечним, - головний санітарний лікар України - today.ua

З цього приводу дав роз'яснення головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. Він зазначив, що з початком повномасштабного вторгнення росіян суттєво впали показники вакцинації. Але COVID-19 все ще залишався у 2022 році серйозною загрозою як в Україні, так і у світі загалом.

Ще до початку великої війни в Україні було проведено потужну кампанію з вакцинації населення. Тому різких сплесків захворюваності не було, навіть попри те, що люди у великій кількості збиралися в метро та в бомбосховищах.

Ігор Кузін зазначив, що минулого року COVID-19 в Україні перейшов у розряд постійних захворювань, на кшталт грипу. Однак це не означає, що він втратив здатність вбивати.

Популярні зараз

НБУ вирішив вивести з обігу частину грошей: які купюри та монети слід встигнути обміняти

Гетманцев зробив заяву про підвищення мінімальної зарплати в Україні: “Не повинно бути зайвих ілюзій“

Українцям готують економічно обґрунтовані тарифи на електроенергію: що це означає

У Міноборони пояснили, що зміниться після набуття чинності новим законом про мобілізацію

"З жовтня 2023 року 147 155 українців перехворіли на COVID-19, за ці п'ять місяців зафіксовано 815 летальних випадків. З них – чотири дитини до 17 років. Це досить значні цифри", - заявив Ігор Кузін.

COVID-19 залишається смертельно небезпечним, - головний санітарний лікар України

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Він вкотре наголосив на важливості вакцинації. На цей час існує велика кількість штамів Омікрона – похідної COVID-19. У випадку, якщо людина була інфікована та успішно одужала, вона зміцнила імунітет тільки проти одного конкретного штаму. У той час як вакцина дає організму широкий захист від вірусу.

Нагадаємо, у Японії виявлено новий штам стрептококової інфекції, яка вкрай небезпечна для людини. Вже зареєстровано понад тисячу випадків захворювання.