Частині українців можуть компенсувати плату за комуналку. Компенсації можна очікувати у разі надання неякісних комунальних послуг. Грошей в рахунок компенсації не даватимуть.
![Українцям компенсують частину плати за комуналку: що обіцяють дати замість грошей Українцям компенсують частину плати за комуналку: що обіцяють дати замість грошей - today.ua](https://today.ua/wp-content/uploads/2023/05/kommunalka-768x432.jpg)
Уряд розробив і затвердив алгоритм перерахунку плати за комуналку у тому випадку, якщо комунальна послуга не була надана, або була надана неякісно.
Споживай можуть оскаржувати не всі комунальні послуги, а лише такі:
- постачання тепла;
- гаряче водопостачання;
- холодне водопостачання;
- вивезення сміття.
Вартість цих комунальних послуг можуть перерахувати саме за той період, коли їх не надавали, або надавали їх неповноцінно. За словами прем'єра Дениса Шмигаля, в комунальних розрахунках діятиме принцип "плати за те, що отримав".
Популярні зараз
Трамп назвав Зеленському причини, через які Путін розпочав війну з Україною
Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям
Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах
Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України
Мінінфраструктури оприлюднило, в яких випадках можуть зробити перерахунок плати за комуналку. Зокрема, це може бути при:
- зниженні температури теплоносія та гарячої води, а також невідповідності їх тиску на вході в будинок;
- зниженні температури повітря у помешканні, якщо є договір про обслуговування внутрішньобудинкових систем;
- перерви у наданні послуг – наприклад, перевищенні строків ремонтів і реконструкцій;
- невідповідності нормам гарячої та холодної води (якщо вони мають неприємний запах та колір);
- порушенні графіку вивезення сміття.
У тому випадку, якщо скарга мешканців будинку підтвердиться, і буде складено відповідний документ про неякісне надання послуг, підприємство має не лише компенсувати вартість неякісної послуги, але й сплатити штраф. Розмір штрафу визначається законодавством або договором між споживачем і постачальником. Причому постачальник зобов'язаний здійснити перерахунок плати за комуналку упродовж місяця.
Якщо скарга на неякісну послугу надійшла від мешканця багатоквартирного будинку, то платіжки перерахують усім жителям, адже в такому випадку всі вони отримували неякісні послуги. Причому перерахунок не залежить від того, має споживач борг за цю комунальну послугу, чи ні.
Штраф і суму переплати йому зарахують у погашення заборгованості. Якщо ж боргу в нього немає, то сума перерахунку піде в рахунок майбутньої оплати. У будь-якому випадку споживач "живими грошима" її не отримає.
Нагадаємо, українцям нерідко доводиться оплачувати комунальні витрати сусідів.