Частина чоловіків втратила право на відстрочку від мобілізації з 18 травня

Автор: Марченко Любов

Частина чоловіків, які мали право на відстрочку від мобілізації, тепер її втратили. Це стало наслідком нового закону про мобілізацію, який набув чинності з 18 травня 2024 року.

Частина чоловіків втратила право на відстрочку від мобілізації з 18 травня  - today.ua

Зокрема, це стосується деяких студентів, батьків, що заборгували своїм дітям аліменти, чоловіків, що мають дружину-інваліда, а також деяких інших категорій населення.

Повний список військовозобов'язаних, які втрачають право на відстрочку від мобілізації

Якщо порівняти із попередньої редакцією закону про мобілізацію, яка втратила чинність із 18 травня, то право на відстрочку від мобілізації втратили такі категорії військовозобов'язаних громадян:

  • студенти, що здобувають другу вищу освіту, яка за рівнем не вища за першу. Тобто, якщо студент вже має диплом бакалавра, то друге навчання на бакалавраті з іншої спеціальності вже не дає йому права на відстрочку від мобілізації;
  • педагоги коледжів, вишів та шкіл, які отримують за роботу в освітньому закладі менше за 0,75 ставки;
  • батьки, що мають трьох і більше дітей, в яких є заборгованість зі сплати аліментів більше як за три місяці;
  • чоловіки, які самостійно виховують дитину віком до 18 років, якщо мати дитини не позбавлена батьківських прав, не померла, не має статусу зниклої безвісти або безвісно відсутньої та не перебуває у місцях позбавлення волі. Тобто фактично такого батька зобов'яжуть передати дитину на виховання матері і йти на фронт;

Частина чоловіків втратила право на відстрочку від мобілізації з 18 травня

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • чоловіки, які мають тестя або тещу з І, чи ІІ групою інвалідності. Але їх позбавлять відстрочки лиш у тому разі, якщо тесть або теща мають рідних дітей, які не є військовозобов'язаними;
  • чоловіки, які одружені з жінкою, що має ІІІ групу інвалідності.  Щоправда і в цьому випадку можливі варіанти. Якщо чоловік представить медичну довідку (видану лікарської комісією, а не одним лікарем), що дружина потребує постійного стороннього догляду, то йому усе ж можуть дати відстрочку.

Крім того, відстрочки тепер позбавлять працівників підприємств, установ та організацій, що підпорядковані Міноборони. Тепер їхні працівники підлягатимуть бронюванню, але не всі.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким можуть замінити кримінальне покарання для ухилянтів у вигляді позбавлення волі на великий штраф або примусові роботи.