Час робити запаси: українців попередили про стрімке подорожчання олії

Автор: Леся Ловіцька

В Україні дорожчає соняшникова олія. Це пов'язано з обмеженою пропозицією на світовому ринку. Споживачів попередили про те, що тенденція до підвищення цін збережеться.

Час робити запаси: українців попередили про стрімке подорожчання олії - today.ua

Про це повідомили під час аналітичного брифінгу кооперативу ПУСК, який створено у рамках ВАР. Зазначено, що у травні законтрактовано 620 тонн вітчизняної соняшникової олії на експорт, який проводиться швидкими темпами. Але у два наступні місяці вони можуть сповільнитися.

"Ціни на соняшникову олію зростають через обмежену пропозицію на світовому ринку. Основними виробниками соняшникової олії у світі є рф та Україна. Росія експортує більшість своєї продукції до Китаю, тоді як інші країни-покупці звертаються до України, де пропозиція є обмеженою. Це призводить до зростання цін на соняшникову олію", - вказали експерти.

Стало відомо, закупівельна ціна на соняшник перевищила 18 000 грн за тонну. Але заводи через обмежений рівень запасів готові купувати його навіть за завищеними цінами. На подорожчання вплинуло і відновлення роботи портів у лютому та березні, яке призвело до стрімкого зменшення обсягу продукції.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

В аналітичному департаменті ПУСК уточнили, що переробні заводи зараз працюють з мінімальним прибутком. Вони очікують нового сезону олійних культур. Поточні ціни є низькими та іноді навіть збитковими. Але їхня головна ціль – підтримувати роботу до початку сезону ріпака, коли на переробку надійде новий врожай.

Наголошено, що на поточному тижні очікується подальше підвищення цін на соняшник. Заводи продовжуватимуть купувати його за актуальними цінами, які коливаються у межах 18 100-18 200 грн. До початку наступного тижня очікується, що закупівельні ціни зростуть до 19 000 грн за тонну.

Ціни на олію у супермаркетах

За даними сайту "Мінфін", рафіновану олію від ТМ "Олейна" у травні продавали за 56,06 грн за пляшку 850 мл. Наразі ціна вже зросла до середніх 57,25 грн. Мінімальна вартість продукту  у торговельній мережі Новус – 48,99 грн.  

Час робити запаси: українців попередили про стрімке подорожчання олії

Пляшка рафінованої олії від ТМ "Щедрий дар" 850 мл місяць тому реалізували у середньому за 60,45 грн, а станом на 2 червня вартість становить 60,70 грн. У Метро ця олія коштує 59,20 грн.  

Час робити запаси: українців попередили про стрімке подорожчання олії

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В АТБ зараз вигідна пропозиція – пляшка рафінованої олії "Золота" 900 мл від ТМ "Чумак" продається за 46,90 грн. Ціну знижено на 27% - раніше вона коштувала 64,80 грн.

Раніше повідомлялося, які продукти подорожчають у червні.